דן רונן

אודות הבמאי/ת

בעל תואר דוקטור בתיאטרון (מאוניברסיטת קרנגי-מלון, ארה"ב) , במאי, מחזאי, מרצה, מפיק ומנהל אמנותי. סיים קדנציה של שלוש שנים כמנהל מחלקת הדרמה של הערוץ הראשון בטלוויזיה. שהה חמש שנים בארה"ב שם לימד באוניברסיטה, ביים, וכיהן כמנהל אמנותי של תיאטרון Hunter Playwrights" בניו-יורק.
ביים יותר מ-60 הצגות בארה"ב ובארץ בתיאטרון הבימה, הקאמרי, החאן הירושלמי, תיאטרון באר-שבע ותיאטרון חיפה. בין היתר תרגם, עיבד וביים בתיאטרון הבימה את ההצגה המצליחה"אבנים בכיסים" (עם יעקב כהן ושמואל וילוז'ני). בתיאטרון החאן הירושלמי ביים את ההצגה "מיס ישראל", שכתב יחד עם אפרים סידון. ההצגה צולמה ושודרה בשידורי "רשת" בערוץ 2. את ההצגה "ראש משוגע" ביים, תרגם ועיבד לראשונה בתיאטרון הקאמרי ולאחרונה שוב בתיאטרון חיפה.
השתתף בקבוצה הראשונה בארץ של "משחקי תיאטרון" – מופע אלתורים בהשתתפות הקהל. מאז הוא מחפש דרכים ליצירת תיאטרון המשתף קהל ומדגיש את החוויה המיידית והבלתי אמצעית באמנות זו. לאחרונה הנחה בקפה תיאטרון של "הקאמרי" מופע מיוחד של "אימפרובוקציה" עם השחקנים אתי שילוני, דב רייזר ושחקני התיאטרון הקאמרי.

במקביל לעבודתו בתיאטרון התמחה בבימוי הפקה ועריכה של אירועי ענק המשלבים סרטי וידיאו, טכנולוגיות מולטימדיה ופעלולים חדישים. בין האירועים: "50 שנה לצנחנים" (15,000 צופים באצטדיון רמת גן), "50 שנה לחיל האוויר" (10,000 צופים בהיכל הספורט ביד אליהו), "75 שנה לחברת החשמל" (15,000 צופים בתחנת הכוח "רוטנברג" באשקלון), "50 שנה לניצחון על הנאצים" (10,000 צופים בבריכת השולטן, ירושלים). רבים מן האירועים שודרו בטלוויזיה (בערוץ הראשון והשני).

הרצה ומרצה בשלושה מוסדות אקדמיים:
1. אוניברסיטת תל-אביב – היה יועץ אקדמי ומרצה בביה"ס הספר לחינוך בתחומי
החינוך לאמנויות וחינוך באמצעות האמנויות.
2. אוניברסיטת בר-אילן – הרצה בנושאי "תיאטרון יהודי".
3. המכללה האקדמית אחווה – התיאטרון כחוויה, תיאטרון עברי-תיאטרון ישראלי
ומשחק בתיאטרון – הלכה למעשה.

טלפון:

אימייל:

בימאי/ת תיאטרון - עדיין לא נרשמת לבת"י?