הצטרפו עכשיו לבת
חלום ליל קיץ

חלום ליל קיץ

משך: שעה וחצי
מחיר: 80 ש"ח
מיקום: נייד
תקציר ההצגה:

"חלום ליל קיץ" הוא ללא ספק הקומדיה הפופולרית ביותר של שייקספיר. אהבה אסורה, תשוקה אובססיבית, עולם מכושף של פיות שהיצר והקסם שולטים בו וקומדיה גרוטסקית.

העלילה מתחילה במשפט שבו האבא דורש להרוג את בתו הרמיה כי היא רוצה להינשא מאהבה לליסנדר ולא לדמטריוס כמצוותו. זוג האוהבים נמלטים על נפשם ליער הנשלט על ידי מלך ומלכת הפיות הנמצאים בעיצומו של ריב. לתוך היער מגיעים גם דמטריוס המאוכזב והלנה המאוהבת בו ורביעית האוהבים עוברת שם טלטלות עזות המתמצתות את הפחדים שבאהבה: הפחד להיעזב, הפחד מבגידה, ובעיקר הפחד של נשים מהפכפכות תשוקתו של הגבר.

אנסמבל אספמיה מציג אדפטציה מודרנית ומאתגרת לסיפור הקלאסי של שייקספיר – ההפקה מתרחשת בשנות האלפיים, בעולם הקרוע בין חברות דתיות המקדשות ערכים ומנהגים מלפני מאות שנים ובין עולם מערבי מודרני המשעבד את האדם לטכנולוגיה והמעניק פתרונות למצוקות נפשיות ע"י סמים ותרופות.

העיבוד המחודש מציג גם גישה פמיניסטית כלפי נשים. הן יציבות באהבתן לבני זוגם (גם אם מזוכיסטיות לפעמים) לעומת הגברים המשנים את טעמם בקלות והמוכנים להקריב את האהבה על מזבח האגו או התחרות ביניהם.

אבל אל דאגה, כמו בכל קומדיה טובה סוף טוב הכול טוב וכמו שמסכם פוק השדון:

"אִם חָטָאנוּ חֵטְא לַטַּעַם

אַל בְּזַעְמְכֶם הַפַּעַם;

רַק דַּמּוּ כִּי נַמְתֶּם נִים

עֵת נִגְלוּ פֹּה חֶזְיוֹנִים"

סוג תאטרון: מופע פוסט מודרני, קומדיה, תאטרון ישראלי
שם הבמאי/ת: דליה שימקו
שמות המשתתפים:

משתתפים (לפי סדר א"ב):

דניאל בוצר, איציק גולן, תומר גלרון, אסתי זקהיים, קרן חרותי, גיל יפרח/עומר יצחקי, יואב כורש, אלחי לויט, עודד מנסטר, מיכל פוליצר/שירה קוריאל, רפי קלמר, דימה רוס

שמות היוצרים:

תרגום: ט. כרמי

עיבוד: דליה שימקו ומיטל חורי

בימוי: דליה שימקו

תנועה: עומר שמר

מוסיקה מקורית: איסר שולמן

עיצוב תפאורה: שמעון קסטיאל

עיצוב תלבושות: דלית ענבר

עיצוב תאורה: יעקב סליב

ע' במאית: תהילה אבן חיים, עמית עוזר

תאריכי הצגות קרובות:
תאריך מיקום שעה
08/08/2018 תמונע 20:00:00
סרטונים תמונות נוספות