הצטרפו עכשיו לבת
אודי בן סעדיה

אודי בן סעדיה

אודי בן סעדיה
קורות חיים
 תואר ראשון בבימוי תיאטרון. אוניברסיטת תל אביב
מחזות פרי עטו הוצגו בפסטיבל לתאטרון אחר בעכו, בתאטרון צוותא ותמונע בתל אביב.
כתב בטור הסאטירי "בוקר טוב מעריב", וב"דעות חדשות", עמוד הפובליציסטיקה של העיתון "חדשות". פרסם סיפורים קצרים במוספים הספרותיים של העיתונים "ידיעות אחרונות" "דבר" "על המשמר" ו"מעריב".
ספר הסיפורים שלו "חג שמח אדון נחמיאס", יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
בין עבודותיו לתאטרון: "פוקס" – כתיבה ובימוי. ציון לשבח פסטיבל עכו. "בתחילת קיץ 1970" – עיבוד ובימוי לנובלה של א.ב יהושע. עם שמעון פינקל בתפקיד הראשי. "פקס קברט" – תאטרון הקבוץ. "מלך הכפר" – כתיבה ובימוי. "האישה שרצתה להרוג מישהו" – תאטרון יפו. "אשרי" – כתיבה ובימוי. "כלב חוצות" – עיבוד ובימוי לרומן "תמול שלשום" של עגנון. "המלבוש" – עיבוד ל 3 סיפורים קצרים של עגנון בתיאטרון תאיר. זכה יחד עם השחקן משה פרסטר בפרס על העיבוד של הרומן "שואה שלנו" להצגת היחיד "איש הפלדה משכונת כצנלסון".
תיק עבודות
הצגות
 • דמיון מודרך

  הצגה קומית לירית
  הצגה קומית לירית על עולם כאוטי ולעיתים גם קצת פסיכוטי, שהדרך לשרוד בו היא באמצעות חלום, הומור, תחפושת ומשחק.
  "הוא תפס אותי ביד ואמר לי שאני מזכירה לו דמות מתוך מחזה של צ'כוב. ואני אומרת לו: אין צ'כוב. לא שמעת? ביטלו. אין צ'כוב. חבל על הוויכוח. לא יכול להיות. למה את אומרת את זה? את משוגעת. ואני אומרת לו: לא. אני לא. פה אין. אולי במקום אחר יש, אבל פה אין צ'כוב. תוציא לך את זה מהראש." (מתוך המחזה)
  חמש נפשות לא מחפשות מחבר, אלא מקום בו יוכלו להימלט מעצמן. לפעמים נוצר קשר קצר ביניהן ולפעמים הוא נפרם. בצבא. בבנק.באוניברסיטה. בים. מישהו או מישהי פגשה אותם ומאז היא לא יוצאת להם מהראש.

  משך הצגה: כ -70ד'

  "ביצירתו של אודי בן סעדיה, מציצים למחלקה הסגורה בה מתגוררים צליליו של שופן, שיריהם של סשה ארגוב ונעמי שמר וחמש דמויות אשר חיות בתוך ראשן ועולמן מתפוצץ לנגד עינינו בגלים של קונפטי ססגוני שלרגע מלטף ולרגע דוקר, נוגע במקומות המורבידיים, הציניים, העדינים, המוגזמים והמאוד ארץ-ישראלים, שיש בכל אחד מאיתנו. חוויה עוצמתית במחיר של פרינג'."  קארין שיפרין

  מהרגע הראשון שהפסנתר של אנה סנגר החל לנגן והאורות נדלקו , נכנסתי לאווירה מהפנטת, סוחפת, מרגשת שמזמן לא חוויתי בתאטרון. השילוב של חמישה שחקנים מופלאים, חשופים ושבריריים, כתיבה ובימוי מדויק ורגיש שפורט על כל הנימים, והניגוד בין המבנה הקאמרי "הנקי" לעוצמות הענקיות על הבמה, כל אלו הפכו את "דמיון מודרך" לערב בלתי נשכח, שמהדהד עד היום גם שבועיים לאחר סיומו. מצחיק, כואב, נוגע, ביקורתי ולא עושה הנחות – תודה אודי שהארת לנו בדרך כל כך ייחודית את מה שחשוב באמת !!! יפעת קידר, במאית

  "תודה גדולה על החוויה המדהימה והמרגשת שעברתי בדמיון מודרך שלך.  ישבתי מרותקת ונפעמת מהכתיבה הבימוי המשחק והכישרון.  השחקנים מדהימים אחד אחד ורגשו עד דמעות"
  דלית עופר – עיתונאית ואשת תקשורת ישראלית

  "לא יודעת איך לנסח ולתאר את פיסת האושר שנחתה עלי אתמול בצוותא 2, בהצגה  שלך "דמיון מודרך".  היא חדרה לי לתוך הוריד, הדירה שינה, לא הניחה לי, ויממה לאחר הצפייה אני עדיין חושבת עליה.  שאפו לכתיבה המהודקת והחורכת, לאומץ להיות עירום עד העצם, ועל כך שלא חשבת אפילו לרגע איך להיות נחמד וטרנדי,  לא נגררת לקלישאות, ועיקר העיקרים – חמשת השחקנים הנהדרים – בזכות עבודת בימוי עדינה וחכמה וכל כך מדויקת,  הצלחת להביא אותם למצב כמעט שקוף. תענוג שכבר כמעט שכחתי שהוא קיים." טובה רוגל – תסריטאית

סרטונים תמונות נוספות