INSTED ISRAEL 2016

בת"י ואינסטד נרגשים להזמין אתכם להשתתף בפסטיבל הבמאים הבינלאומי – INSTED ISRAEL.

מעבדת אינסטד מגיעה שוב לישראל היישר מאמסטרדם.

מדובר בפורמט ייחודי, המחבר בין במאים מכל העולם על מנת ליצור רשת של הזדמנויות ושיתופי פעולה.

בשנה זו כבר משתתפים במאים מארה"ב, שוויץ, סלובקיה, בורונדי, בריטניה, אוסטרליה וסין.

 

כמה מכם מזדהים עם הציטוט הבא:

"אני במאי/ת תיאטרון צעיר. עשיתי כבר הפקה או שתיים בחיי. התקבלתי גם לפסטיבל בארץ. בימים אלה אני מתכנן את ההפקה הבאה שלי אבל לא מצליח לפרוץ החוצה. אין לי מושג איך ליצור קשרים עם במאים אחרים בחו"ל. אני לא מקושר למספיק פסטיבלים או קופרודקציות בינלאומיות. אין בארץ שום מסגרת שיכולה לעזור לבמאי כמוני."

אם הזדהיתם, כדאי שתמשיכו לקרוא.

 

6 ימים של היכרות, שיח, יצירה משותפת, טיולים ופאן בין במאי תאטרון מרחבי העולם לבין במאים מישראל.

זו המסגרת היחידה והראשונה מסוגה לבמאי תיאטרון צעיר בישראל!

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מההזדמנות חד פעמית שאנו מייצרים עבורכם- אל תפספסו את ההזדמנות הזאת.

ההרשמה לINSTED הקרוב כמעט הסתיימה.

מחיר המעבדה: 850 ש"ח.

מחיר לחברי בת"י: 780 ש"ח.

25% בדמי החבר לנרשמים לאיגוד ולמעבדה.

 

מנהלי INSTED בכל העולם וגם בישראל הם במאי תאטרון בעצמם.

הם באים מהעולם הזה, מבינים את הקושי להתפתח ואת הצורך לשתף בידע ובחוויות אישיות ומשם הם פועלים.

אביבית שקד, במאית מחזאית, מנחת קבוצות תיאטרון והיזמת שהביאה את INSTED לישראל:

"כבמאית שסיימה ללמוד ומייד התחילה במרוץ אחר העבודה וחיפוש אחר פלטפורמות ליצירה גיליתי די מהר שחסר לי בתהליך היצירה המפגש עם במאים שנמצאים במצבי וחווים את התהליכים שאני חווה, לא הייתה לי מסגרת להיפגש עם במאים אחרים שאיתם אוכל לסער מוחות, להתייעץ בלי תחושת תחרות ולהרגיש שאני לא לבד במערכה, עד שהגעתי לפורום INSTED-AMSTERDAM בשנת 2006 שהוא פורום בינלאומי לבמאים בתחילת דרכם. מאז, השתתפתי בפורום באמסטרדם שלוש פעמים ופעם אחת בפורום במדריד, זכיתי להיפגש עם במאים מרחבי העולם ולהיחשף לצורות תיאטרון, סגנונות מחשבה ותפיסות עולם שונות ממה שחוויתי או למדתי במהלך הלימודים, כאישה שמאמינה שהדרך הכי טובה הינה לחוות ולהתנסות, החלטתי שאת ההתנסות המעשירה הזאת ואת ההזדמנות נפלאה שנפלה בחלקי אני חייבת לחלוק עם חברי הבמאים בישראל. מאז שיזמתי לראשונה את INSTED-ISRAEL בשנת 2012, השתתפתי בעצמי במעבדות במאים בלוס אנג'לס ובשיקאגו ובמקביל ניהלתי את המעבדה בישראל ב- 2012 וב- 2014."

יונתן שוורץ, מנהל תיאטרון הסטודיו בחיפה, השתתף בINSTED ISRAEL 2014:

"לא ציפיתי לחוויה כזו. באתי לINSTED עם מלא שאלות לקראת הפרוייקט הבא שלי – עיבוד למבוגרים של "פיטר פן". כמה חודשים אחרי הINSTED הגיע לארץ במאי מטורקיה שהיה איתנו שם. הוא צלצל אלי ואמר לי שהוא חשב על הפרוייקט שלי ויש לו איזה רעיון. נפגשנו וזה הפך לי את כל הקונספט והזניק את כל הפרוייקט שלי קדימה. מאז שמרתי על קשר גם עם במאית מהולנד ויש דיבור על יצירה משותפת באחד מהפסטיבלים של ברלין. לטעמי, זה סוג של נס שהINSTED הגיע גם אלינו לארץ. הוא פתח לי כל כך הרבה אופציות לעבודה בעולם והשפיע ישירות על העבודה שלי כבמאי שמיד הצטרפתי לצוות המנהלים של הINSTED הקרוב."

להרשמה מהירה, לחצו כאן.

לפרטים נוספים, לחצו כאן.