תוספת תקציב להפקות עכו

לאחר התערבות בת"י ושח"ם, עיריית עכו החליטה על תוספת תקציב להפקות הפסטיבל לרבות שכר לבמאים ולשחקנים. כפי שעדכנו אתכם, המלצנו לבמאי ההצגות בפסטיבל עכו 2014 להמתין עם חתימתם על החוזה המוצע להם מהפסטיבל בשל נתונים כספיים שלא מאפשרים להם לעמוד בו, על מנת שלא יעשה להם נזק. במאי הפסטיבל החליטו […]

לאחר התערבות בת"י ושח"ם,
עיריית עכו החליטה על תוספת תקציב להפקות הפסטיבל לרבות
שכר לבמאים ולשחקנים.

כפי שעדכנו אתכם, המלצנו לבמאי ההצגות בפסטיבל עכו 2014 להמתין עם חתימתם על החוזה המוצע להם מהפסטיבל בשל נתונים כספיים שלא מאפשרים להם לעמוד בו, על מנת שלא יעשה להם נזק.

במאי הפסטיבל החליטו להתאגד תחת בת"י ולפעול למען הגדלת תקציבי ההצגות על מנת לשלם תשלום ראוי לבמאים ולשחקנים, בהמשך לסיכומים של הנהלת הפסטיבל עם בת"י ושח"ם.

לאחר חילופי דברים, נערכה היום (2.6.14) פגישה בין הנהלת בת"י, הנהלת שח"ם , מנכ"ל עריית עכו ומנכ"ל פסטיבל עכו.

בתום הפגישה, ​הסכימה עיריית עכו לבקשת האיגודים והחליטה להוסיף תקציב להפקות.​
זהו הסכום המקסימלי לתוספת התקציב ע"י העירייה, אלא אם יבטלו גם 2-3 הפקות בפסטיבל. לסיטואציה זו, של הורדת הפקות, בת"י לא הסכימה ולא תסכים בשום פנים ואופן. ​

למרות התוספת, התקציב אינו מספק. אנו מאוכזבים מאופן התנהלותה של הועדה האמנותית והכללית של הפסטיבל, אשר החליטו לא לנקוט עמדה ובכך לגלגל את האחריות לבמאים.

נמשיך לפעול מול הגופים הרשמיים לבחינת תוספות תקציב נוספות למען תשלום ליוצרים בפסטיבל.

אנו חוזרים ומחזקים את במאי הפסטיבל אשר החליטו לפעול ביחד, באומץ, למען תנאי יצירה וזכויות בסיסיות וקוראים לכל חברי האיגוד, לנהוג באופן דומה ולהיעזר באיגוד הבמאים להשגת זכויותיכם.
שלכם,

רוני ניניו- יו"ר
שרון בר-לב- מנכ"לית