קורס ניהול תרבות ואמנות- הנחה לחברי בת"י

ניהול אקדמי: פרופ' אורלי יחזקאל תאריך פתיחה: 21/01/16 תכנים ניהוליים וכלי ניהול יישומיים המותאמים לאתגרים הייחודיים של ארגונים ומיזמים בתחום התרבות והאמנות. ​ניהול מקצועי: גב' איריס רונלי ריקליס משימת הניהול של מיזמים וארגונים בתחום התרבות והאמנות דורשת יכולת שילוב והטמעה של ידע ייחודי לתחום, לצד ידע ומיומנויות כלליות המשותפות לכל תחומי הניהול. […]

ניהול אקדמי: פרופ' אורלי יחזקאל

תאריך פתיחה: 21/01/16

תכנים ניהוליים וכלי ניהול יישומיים המותאמים לאתגרים הייחודיים של ארגונים ומיזמים בתחום התרבות והאמנות.

​ניהול מקצועי: גב' איריס רונלי ריקליס

משימת הניהול של מיזמים וארגונים בתחום התרבות והאמנות דורשת יכולת שילוב והטמעה של ידע ייחודי לתחום, לצד ידע ומיומנויות כלליות המשותפות לכל תחומי הניהול. הקניית ידע כזה לעוסקים במלאכת הניהולשל מוסדות התרבות, חשובה במיוחד לנוכח העולם המשתנה במהירות והאתגרים ההולכים וגדלים בכל מישורי ניהול האמנות והתרבות: גיוס משאבים, ניהול עסקי, עולם גלובלי, סוגיות משפטיות בתחום זכויות היוצרים ועוד.

התכנית מקנה יכולת ניהולית מקצועית, המבוססת על ידע אקדמי בין-תחומי, לצד ידע וניסיון מקצועי של העושים במלאכה מתוך העולם התרבותי בישראל ומחוצה לה.
התכנית נועדה להקנות למשתתפיה הבנה ניהולית כוללת של מערכות ארגוניות בכלל ושל ארגוני ומיזמי תרבות ואמנות בפרט, תוך שילוב ויישום מערכות מושגים וכלים מתחומי הניהול השונים.

התכנית מתקיימת בלהב מספר רב של שנים ובוגריה משמשים כיום בתפקידי מפתח בעשייה התרבותית בישראל.

קהל היעד:

התכנית מיועדת הן למנהלים בכירים המכהנים בהווה, והן לדור הבא של המנהלים בתחום האומנות הישראלית, מהמגזר הציבורי-מוסדי או הפרטי, ולכל יזם-מנהל במיזם או בארגון הפועל בסצנת התרבות המקומית או הבינלאומית.
בין קהלי היעד: מנהלי אגפי תרבות ברשויות המקומיות, מנהלי מרכזים קהילתיים, מוזיאונים, פסטיבלים, תיאטראות, תזמורות, מועדונים, אגודות ספורט ובתי ספר לאמנות ולמוסיקה, מוציאים לאור, מפיקי סרטים ואירועים, מנהלי סטודיו לעיצוב ולאדריכלות, מנהלי גלריות אומנות ועוד.

מועד פתיחה:

21 בינואר 2016 ▪ 19 מפגשים ▪ ימי ו', 08:30-12:45 ▪ 114 שעות אקדמיות

נושאי לימוד מרכזיים:

ניהול בעולם של מורכבות ואי-ודאות ▪ יסודות החשיבה השיווקית ▪ המחרה ▪ בין חזון לאסטרטגיה ▪ דוחות כספיים ופיננסיים ▪ גיוס משאבים ▪ מדיניות תרבות ▪ יסודות התכנית העסקית ▪ מיתוג ▪ גלובליזציה – עולם של הזדמנויות ואיומים ▪ זכויות יוצרים וקניין רוחני ▪ ניהול אמנותי בעידן הווב 2.0 ▪ התנהגות צרכנים ▪ שינוי ארגוני ▪ ניתוח חקרי מקרה ▪ ניהול ובקרת עמותות ▪ ניהול הפקה ▪ סיורים לימודיים ועוד…

כחלק מתהליך הלמידה ויישום הכלים הנלמדים, המשתתפים יתבקשו להגיש עבודת גמר בקבוצות.

מרצי התכנית:

פרופ' אורלי יחזקאל, ציפי פינס, איריס רונלי ריקליס, אביעד לוי, רו"ח איריס שטרק, ד"ר יניב שני, ד"ר לירז לסרי, ד"ר טל מופקדי, ישראל דק, עו"ד סער פלינר, דינה אלדור ורו"ח רן זילברמן.

המלצות בוגרים:

נועה שיזף, מנהלת תחום אמנות והעשרה בעמותת רותם, בוגרת מחזור דצמבר 2014:
"התכנית העשירה אותי מאוד, חיברה אותי לעולם התרבות העכשווי בישראל. מפגש מרתק עם מרצים ותלמידים ממגוון תחומים של תרבות, יצירה, אמנות ואנשי מעשה בתחום"

מיה מרלנגון, עצמאית בתחום התקשורת, בוגרת מחזור דצמבר 2014:
"אורלי ונעמי – אדמה ואש, בדיוק היסודות הנחוצים לפרדוקס שנקרא ניהול אמנות ותרבות. מובילות ביד רמה ובונות פסיפס מרתק שחשף אותנו לתפיסות מגוונות, פלטפורמות שונות וכלים ניהוליים רבים"

צפירה שטרן, מנהלת בית הספר למחול קולבן דאנס, בוגרת מחזור דצמבר 2014:
"הסתכלות רחבה ומקיפה על נושא ניהול התרבות. הזדמנות להכיר אנשים אחרים מהתחום ולחלוק ידע"

דוד קריבושיי, מנכ"ל, המרכז החדש למוזיקה:
"הקורס, לאחר היעדרות ארוכה מהלימודים, מרענן ומחדש. גם למדתי גם נהניתי"

אלכס אנסקי:
"בישראל בשנות האלפיים כל מה שאיננו מתנהל כהלכה קורס. הדרך היחידה לשנות את המגמה היא להפוך את הניהול לאמנות"

איינבינדר עידו, מנהל ההפקות תיאטרון אורנה פורת:
"הקורס נותן מניפה רחבה של תחומי מידע שפותחות את עולמך המקצועי מחד גיסא ומחזקות את את דרכך מאידך גיסא. כל זאת בסביבה ייחודית, מרתקת ורב-גונית. תכנית מרתקת!"

אבישי גולדשטיין, מנהל, NEXTV:
"התכנית לניהול מוסדות תרבות ואומנות פתחה בפני פתח לעולם חדש ומעניין ששונה מאוד מעולם התכנים בהם הייתי מצוי עד כה. במסגרת הקורס רכשתי ידע וקיבלתי כלים שמאפשרים הבנה בסיסית וחשיבה ניהולית. במקרה שלי קיבלתי את היכולת לבדוק את ההתפתחות העתידית ל- NEXTV חברת ההפקה שבבעלותי ולמדתי להציב לחברה יעדים עיסקיים ברורים ומוגדרים. הקורס הפגיש אותי עם רבים ממנהלי גופי התרבות בארץ, עם מרצים מצוינים ואנשי מקצוע מנוסים, היווה מבוא חשוב להבנת עולם ניהול התרבות ונתן לי את הכלים הראשוניים לשינוי והתפתחות"

נועה קנולר, שחקנית ובמאית, מעבדת תרבות דימונה:
"קיבלתי הרבה כלים ניהוליים ממרצים מצויינים ומלהיבים. זה קורס שמעורר מוטיבציה והשראה ואני עושה שימוש פרקטי בחומר הנלמד בארגון בו אני עובדת"

שרה אלבז, מנהלת, "סולמות" – מוזיקה לשינוי חברתי, התזמורת הפילהרמונית הישראלית:
"שיאו של הקורס היה העבודה המסכמת. כאן הייתה הזדמנות לחבר את כל חלקי הפאזל לתמונה ברורה. 'מושגים תיאורטיים' כגון אסטרטגיה עסקית, תמהיל השיווק ודו"ח פיננסי הפכו מוחשיים ושימושיים ביותר"

גד אורון, מנהל, פסטיבל ערד ופסטיבל עכו:
"מתברר שגם בתחום ניהול התרבות –פרקטיקה בלי תיאוריה לא עובדת. כלים שקיבלתי בקורס זה, אחרי כ- 30 שנים במקצוע, הפגישו בין הניסיון בפועל שיש לי, לשיטות ניהול עסקיות הכי מודרניות שניתן להעלות על הדעת"

רות טון, עוזרת למנהל אמנותי, תיאטרון הבימה:
"הקורס הפך את האופציה של ניהול לאופציה אפשרית…. גם למדתי המון וגם נהניתי"

בלה זייצ'ק, אוצרת, מרכז מורשת בגין:
"הקורס נתן כלים רחבים להרים פרויקט כל כך גדול כמו להקים מוזיאון במוסד ממלכתי שיספר את תולדות חייו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל"

כתרי שחורי, מנכ"ל, קרן הקולנוע הישראלי:
"מה שלמדתי בקורס עוזר ומסייע לי בכל יום מימי עבודתי"

פרופ' מירה זכאי:
"הקורס היה מרתק ומאתגר, העשיר אותי בידע רב וגרם לי לבחון באור חדש סוגיות ניהוליות שאני מתמודדת איתן יום יום במקצוע"

גיל עומר, מנכ"ל, מוזיאון הילדים:
"לטעמי כל מי שרואה עצמו בעמדת ניהול בתחום התרבות, חייב הן לעצמו והן למוסד ממנו הוא בא את התכנית. מעבר לתועלת הקונקרטית מעשית בתחום הניהול, מדובר במפגש מרתק ומפרה של דעות מכל קצוות העשייה התרבותית"

נורית אחדות, מנהלת תחום תרבות ואומנות, מרכז קהילתי גילה, ירושלים, מחזור דצמבר 2010:
"המון ידע ברמה גבוהה מאד. קבוצה מצוינת"

יפעת להב וייט, מפיקה, רשות השידור, מחזור דצמבר 2010:
"תחושה של הקניית שפה חדשה, כוונון מיומנויות ויכולות"

קובי פריג', מפיק, תמנון הפקות, מחזור דצמבר 2010:
"החופש לדבר וללמוד על דברים שביום יום הם מכווני מטרה רק לצורך העשרה ולימוד היה מהנה ביותר"

גיתית וינר, רכזת סדנאות, שותפות תל אביב לוס אנג'לס, מחזור דצמבר 2010:
"נהנתי מאד מהתכנית. קיבלתי הרבה כלים שאני בטוחה שיעזרו לי בעתיד. התלבטתי כבר לפני שבועיים אם להירשם או לא ואני מאד שמחה שהחלטתי להירשם. העיתוי היה מושלם כי מניהול פרויקטים אני כיום מנהלת מוסד והקורס הזה תורם לי מאוד ביום יום. תודה לצוות ולמרצים הנהדרים- כולם היו ברמה גבוהה מאד והקורס בכלל ענה על הציפיות ואף יותר מזה. תמהיל הקבוצה והמשתתפים היה מדויק. דרך נהדרת לנטוורקינג"

רון מרחבי, עורך ומפיק, מרכז למוזיקה ירושלים, מחזור דצמבר 2010:
"שמחתי להרחיב את ארגז הכלים שלי בניהול תרבות מטובי המרצים. התכנים הכללים לגבי דיסציפלינות אמנותיות שונות היו רלוונטיים מאד לגבי והשיקו לפן המקצוע שלי"

שושי כרמי, מורה, מחזור דצמבר 2010:
"השכלתי, נהנתי, הרחבתי אופקים, הגדלתי את מעגל העמיתים שלי"

דורון שנקר, מנכ"ל, חינוך-שיל"ה, מחזור דצמבר 2010:
"התכנית נתנה לי בעיקר אישור וחיזוק ל"יום יום" אותו אני עובר בעבודתי כמנכ"ל"

גילת פרג, אנימטורית, יו"ר, אוצרת, אסיפא, מחזור דצמבר 2010:
"התכנית יצרה לי סדר וביטחון בתהליך העבודה ומקווה שתעזור לי ברקע היישום של הפרויקט הבא"

אורית מרגליות, מנהלת תכניות ביד ושם, מחזור דצמבר 2010:
"הקורס היה מצוין, מעשיר ופותח. המרצים היו ממדרגה ראשונה. היחס שניתן, הרצון למשוב וליישומו לאחר מכן היה מאד משמעותי. תודה על החשיפה, הכלים וההשקעה"

אביב עוזרי, מפיק מופעי מוסיקה ותיאטרון, מחזור דצמבר 2010:
"התכנית הרחיבה את הידע הניהולי שלי בכלל ובתחומי האומנות והתרבות השונים בפרט. המרצים מצויינים והאווירה נפלאה".

10% הנחה לחברי בת"י!

טלפון: 03-6406626