פסטיבל שייקספיר הבין-לאומי – סדנאות בהנחה

 

הדמות השייקספירית – סדנה בהנחיית מרקוס קופפרבלום (אוסטריה)

 

שייקספיר מבטא במחזותיו את הטבע האנושי, וחושף כל נקודת-חולשה אצל הדמויות שלו.

נקודות-חולשה אלה הן לרוב המפתח להבנת הדמויות ולדרך להעניק להן חיים על הבמה.

בסדנה ננתח את שלבי התפישה של הדמות ואת הסיטואציה הדרמטית, ונשתמש בטכניקות ממגוון מסורות התיאטרון – כמו תיאטרון הנו, מסיכות באלינזיות, קומדיה דל-ארטה ועד לתיאטרון הפוסט-דרמטי – כדי למצוא את דרכי הביטוי המתאימות.

הסדנה מיועדת לשחקנים, במאים ומורים לתיאטרון בכל הרמות.

חמישי-שישי 19-20.10 10:00-14:00

 

מרקוס קופפרבלום

במאי תיאטרון ואופרה, מחזאי וליצן. ייסד את תיאטרון האופרה טוטאלס תיאטר בוינה, מומחה לקומדיה דל-ארטה ולתיאטרון מסכות. החל מ2013 מייסד ומנהל של אנסמבל התיאטרון הרב-תחומי שלוטרוורקה בוינה. זכה בפרסים רבים על יצירותיו הבימתיות, ביניהם ב1993 זכה בפרס הראשון על קומדיה בפסטיבל אביניון. הוא ידוע כיוצר בתחומים שבין אופרה, קרקס, תיאטרון וקולנוע.

ביים והופיע בהפקות ברחבי העולם – צרפת, אוסטריה, גרמניה, אנגליה, ספרד, בלגיה, ארה"ב, קוריאה, ארמניה, לבנון, איראן, ישראל, רוסיה, ליטא, לוקסמבורג, פרו, שווייץ ואיטליה.

מרקוס מלמד באוניברסיטת וינה, סמינר מקס ריינהרט, באקדמיות בפרנקפורט ובמינכן, בבוליביה ועוד.

 

 

לשחק שייקספיר – סדנה בהנחיית דורי אנגל

מה זה אומר לשחק במחזה של שייקספיר? אילו יכולות צריכים שחקנים לפתח כדי להתמודד עם טקסט קלאסי? שייקספיר מביא את השחקן לחקור את גבולות הביטוי והיכולת שלו. הוא משלב בגאונות דמויות מרתקות ומצבים אנושיים קיצוניים עם שפה פיוטית ורעיונות מורכבים.

בסדנה נקבל כלים להכשיר את כלי הביטוי של השחקן להתמודד עם טקסט שייקספירי, נלמד לפצח את מנגנוני הכתיבה, לזהות את הסודות ששייקספיר טומן לנו בטקסט וכיצד להשתמש בהם במשחק.

שבת 21.10 10:00-15:00

 

מחירים לחברי בת"י

הדמות השייקספירית – סדנה דו-יומית בהנחיית מרקוס קופפרבלום (אוסטריה) – 400 ש"ח (מחיר מלא: 700 ש"ח)

לשחק שייקספיר – סדנה חד-יומית בהנחיית דורי אנגל – 100 ש"ח (מחיר מלא: 400 ש"ח).

להרשמה: יש לשלוח קו"ח לתיאטרון תמונע ולציין שאתם חברי בת"י.

tmu-na@tmu-na.org.il

 

 

דורי אנגל

שחקן ובמאי. התמחה במשחק שייקספירי באקדמיה המלכותית למשחק בלונדון (RADA). ההצגה בבימויו Youth and Will, על-פי מחזות שייקספיר, זכתה לשבחים רבים בפסטיבל אדינבורו 2011 ובלונדון. יוזם ואוצר פסטיבל שייקספיר הבינלאומי בתמונע מאז 2014. שיחק בתפקיד המלט בהפקה שעלתה בתיאטרון תמונע, ובתפקיד הנסיך הנרי בהפקה "פלסטף ובנו" – עיבוד ל"הנרי ה-4" בבימוי הבמאי האנגלי אנדרו ויזנבסקי. הצגת היחיד שלו על האאוטסיידרים של שייקספיר Now I Am Alone זכתה לביקורות משבחות בלונדון ומוזמנת להופיע בפסטיבל בינלאומי בקפריסין. עבודתו על משחק קלאסי ושייקספירי מבוססת על טכינקות עבודה שלמד בRADA, בדגש על שיטותיהן של סיסלי בארי  ושל בריג'יד פאנט, אצלה השתלם .