פנסיה מיוחדת לחברי בת"י

רבים מחברי האיגוד אינם מבוטחים בצורה נאותה לקראת פרישה או יום סגריר. בתום עבודת הכנה שארכה למעלה משנה, מוצעת עתה לחברים תוכנית פנסיה ואובדן כושר עבודה, שמכירה לראשונה בייחודיות ומורכבות העיסוק של הבמאי ומותאמת לאופי עבודתו. מאחורי התוכנית עומדת "כלל ביטוח" והבמאים שיבחרו להצטרף אליה ייהנו מהטבות רבות, ובהן דמי ניהול נמוכים. התוכנית מוצעת באופן בלעדי לחברי האיגוד. ביום שישי הבא ייערך כנס מיוחד להשקת התוכנית והצגתה

איגוד הבמאים גאה ושמח לבשר על תוכנית פנסיה ואובדן כושר עבודה חדשה לחבריו. התוכנית מותאמת במיוחד לבמאים וייעודה להקל עליהם לחסוך כסף לימי זקנה וסגריר תוך התחשבות באופי המיוחד של עבודתם. גיבשנו את התוכנית ביחד עם איגוד במאי הקולנוע והטלוויזיה – שיתוף פעולה ראשון וממש לא אחרון בין איגוד במאי הקולנוע והטלוויזיה הותיק לאיגוד במאי התיאטרון הצעיר. הצעת הפנסיה החדשה מגדירה לראשונה ובהרחבה את תפקיד הבמאי ומכירה במשלח ידו ככזה שראוי לכיסוי ביטוחי ייעודי וייחודי. ההצעה מיועדת באופן אקסקלוסיבי לחברי איגודי הבמאים.

הצורך בגיבוש הסדר פנסיה מיוחד לחברי האיגוד התעורר לאחר שנוכחנו לדעת שרבים מהבמאים אינם מבוטחים בצורה נאותה. חלק מהחברים אינם מבוטחים כי הם טרודים מדי במרדף שאינו פוסק אחר העבודה הבאה, ולעתים גם במרדף אחר התשלום עבור העבודה הקודמת. אחרים אינם מבוטחים, כיוון שמצאו את הסדרי הפנסיה הרגילים כלא מתאימים לאופייה של עבודת הבמאי. כך או כך, התוצאה הסופית אינה טובה. מאוד לא רצוי, בלשון המעטה, להגיע לגיל פרישה ללא קצבת פנסיה סבירה, כל שכן למצוא עצמך במקרה של אובדן יכולת עבודה כבמאי, מכל סיבה שהיא, נטול יכולת קיום מינימלית.

עבדנו חודשים ארוכים על בניית התוכנית, עשינו זאת בזהירות רבה, ובררנו בין הצעות מחברות ביטוח שונות. למן הרגע הראשון נעזרנו בשירותיו המצוינים של עו"ד ירון שמיר, שכיהן בעבר כמנכ"ל חברת אקסלנס נשואה פנסיה ואמון על תחום הביטוח והפנסיה זה שנים רבות. בסופו של דבר בחרנו בהצעה של חברת "כלל ביטוח", באמצעות סוכנות "זהר נאמן".

 

ההצעה הנבחרת מגלמת בתוכה יתרונות מובהקים לבמאים, ובהם כיסוי נרחב לאובדן כושר עבודה כבמאי, יכולת להמשיך ולעסוק בעבודה נוספת – הוראה למשל – במקרה של אובדן כושר, פיצויים עד 5,000 שקל ללא הוכחת הכנסה ובנוסף דמי ניהול נמוכים.

 

צרו עמנו קשר לצפיה בתוכנית הפנסיה המוצעת או לקביעת פגישת התרשמות ללא התחייבות directorsunion@gmail.com