כרטיסים מוזלים לפסטיבל א-ז'אנר

"התפקיד הקמאי של הבית אינו להנחות את ההיות בעזרת אדריכלות המבנה ולגלות מקום, אלא לשבור את מלאות היסוד ולפעור בתוכו את האוטופיה שבה האני מתכנס בתוך עצמו במגוריו אצל עצמו – הלידה החבויה של העולם מתרחשת מתוך המגורים" עמנואל לוינס

 

העולם מיטלטל בין קטבים. בזמן שהטכנולוגיה מתקדמת במהירות ומאפשרת לנו לכאורה להכות שורשים באוויר, לחיות חיים אלחוטיים ולהיות במספר מקומות במקביל, האדמה בוערת. שינויים דמוגרפיים רדיקליים מתרחשים, משטרים קורסים, תפיסות ומוסכמות נבחנות מחדש.

 

בזמן שהמחשבה האנושית מתפתחת, המודעות מעמיקה והאפשרויות לחשיבה חדשה מתרבות, כמויות גדולות של דם ממשיכות להישפך. המאבקים על גבולות, משאבים וזהות מקצינים, מלחמות על הבית עולות שלב באכזריות שלהן.

 

בזמן שלוויינים משוכללים נשלחים לחלל והאדם מגלה כוכבים וסודות יקום חדשים, אנחנו ממשיכים לחמם ולזהם את כדור הארץ ומערערים את האיזון העדין של הטבע. המבנה שאנחנו חיים בתוכו מתערער על ידינו. הבית הגדול של כולנו נמצא בסכנת קיום.

 

כשקירות הבית הגדול רועדים בכזו עוצמה, מה קורה לבית הפרטי של כל אחד מאיתנו? מה משמעות המושג הזה בנקודת הזמן הנוכחית על רקע הטלטלות והשינויים הבלתי פוסקים שמתרחשים סביבנו?

 

בקול הקורא של פסטיבל א-ז'אנר 2017 ביקשנו לבדוק את המושג הכל כך מוכר לנו דרך הביטוי "הום סוויט הום" (בתרגום חופשי – אין כמו בבית), מושג שנולד כשיר אמריקאי לפני 150 שנה והפך לביטוי שגור שמבטא את הכמיהה למקום המוכר והבטוח. מה מצב הכמיהה לבית? לאותו מושג שכמה מהטרגדיות הגדולות ביותר שלנו נמצאות עמוק בתוך מה שהוא מקפל. לאותו רעיון שכמה מהחלומות הלא מושגים והאכזבות הקשות ביותר שמניעות אותנו  מצויות בו.

הבית בעשור השני של המאה ה-21 עדיין חמקמק ובלתי נתפס. הכמיהה אליו נוכחת בכל כך הרבה דרכים.

ב-27 לאפריל תפתח דלת לפסטיבל:

"הלידה החבויה של העולם מתרחשת מתוך המגורים" – אתם מוזמנים לקחת בה חלק.

 

אוצרות וניהול אומנותי: ניצן כהן ונאוה צוקרמן

יוזם הפסטיבל: יאיר ורדי

 

כרטיס לתכנית לחברי האיגוד – 40 ש"ח עם קוד ההנחה: "הביתה".

לפרטים נוספים, לחצו כאן.