בת"י: אם פסטיבל עכו מתנער מתשלום לאמנים- במאי ההצגות לא יחתמו על חוזים

הנחיית איגוד הבמאים: אם פסטיבל עכו מתנער מתשלום לאמנים-   במאי ההצגות לא יחתמו על חוזים  בת"י- איגוד במאי התיאטרון בישראל הנחה את במאי הצגות פסטיבל עכו, המתוכנן לחג הסוכות הקרוב, שלא להגיע לפגישה עם הנהלת הפסטיבל ונציגי עיריית עכו, שנועדה לחתימת החוזים לפסטיבל. הסיבה: העירייה לא מתכוונת להעביר תקציב שיאפשר תשלום בסיסי […]

הנחיית איגוד הבמאים: אם פסטיבל עכו מתנער מתשלום לאמנים-  
במאי ההצגות לא יחתמו על חוזים 

בת"י- איגוד במאי התיאטרון בישראל הנחה את במאי הצגות פסטיבל עכו, המתוכנן לחג הסוכות הקרוב, שלא להגיע לפגישה עם הנהלת הפסטיבל ונציגי עיריית עכו, שנועדה לחתימת החוזים לפסטיבל. הסיבה: העירייה לא מתכוונת להעביר תקציב שיאפשר תשלום בסיסי לבמאים ולשחקנים בפסטיבל, בניגוד למה שסוכם עם איגודי השחקנים והבמאים לפני שנה.
בת"י ושח"ם: "לא נשלים עם אי כיבוד ההסכמים"

למרות שבשנה שעברה הגענו בבת"י ובמקביל גם בשח"ם להסכם עם עיריית עכו והנהלת פסטיבל עכו, לפיו החל משנת 2014 יובטח תשלום בסיסי לבמאים ולשחקנים המשתתפים בפסטיבל, מסתמן כי העירייה לא מתכוונת להקצות לכך  תקציב.

בסוף השבוע שעבר העבירו ראשי בת"י ושח"ם מכתב חריף למנהל הפסטיבל אלברט בן שלוש ובו ציינו כי נדהמנו לגלות כי העירייה בחרה שלא להקפיד על תקצוב מתאים, שיאפשר את קיום ההסכמים שהועברו לבמאי התחרות.
ההסכמים שנחתמו בשנה שעברה, להבטחת תשלום שכר בסיסי, מחייבים תוספת תקציב מתאימה, ביחס לתקציבי ההצגות בעבר. עם זאת, עיריית עכו לא הביאה זאת בחשבון עד כה. לא נשלים עם אי-כיבוד הסכמים או כל פגיעה קיימת או צפויה בזכויות הבמאים והשחקנים .

בשל אי התייחסות מתקבלת על הדעת לנושא, החלטנו בבת"י, להנחות את במאי הצגות התחרות שלא להתייצב לפגישה שנקבעה עם הנהלת הפסטיבל ולא לחתום על חוזים שלא יאפשרו את קיומם עד הגדלת תקציבי הפקות ראויה.

רוני ניניו, יו"ר בת"י: ""בתור מי שניהל אמנותית את הפסטיבל החשוב הזה, אני יכול לומר שתקציב ההפקות לא השתנה בשנים האחרונות. הפסטיבל עשה נכון כשהגדיר תשלום מינימום לבמאים ושחקנים אבל עכשיו הוא צריך לדאוג לתקציב הולם להפקות עצמן. עיריית עכו ומשרד התרבות חייבים להגדיל את תקציב הפסטיבל".
אוהד קנולר, יו"ר שח"ם: "טרם יבש הדו על ההסכם ההיסטורי עליו חתמנו עם הנהלת הפסטיבל על שכרנו, וכבר אנו מיודעים שתקצוב ההפקות לא השתנה, למרות ההבטחות, והוא דומה לסכום שהיה נהוג בתחילת שנות ה-90 בהם התחלתי את דרכי כשחקן. אנו חתמנו על ההסכם בתום לב ולא נאפשר בשום פנים את קיומו של הפסטיבל ללא תשלום שכר"

 

אנו מחזקים את במאי הפסטיבל בהתאחדותם תחת בת"י והליכה אמיצה לעבר השגת זכויותיהם.